New English School - Szkoła Języków Obcych Rzeszów

Witamy w NEW ENGLISH SCHOOL w Rzeszowie!

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą nauczania języków obcych, dziękując tym samym za ostatnie 16 lat które jesteście Państwo z Nami!

Angielski dla dorosłych


www.symenglish.com


Speak Your Mind jest metodą bezpośrednią powstałą na bazie wcześniejszej metody Callana, polegającą na ustnym ćwiczeniu wprowadzanego słownictwa i gramatyki w postaci pytań i odpowiedzi. Speak Your Mind kładzie szczególny nacisk na rozwijanie umiejętności mówienia i rozumienia języka mówionego.

Zasadniczym elementem lekcji jest ciąg pytań zadawanych w naturalnym tempie przez nauczyciela, na które słuchacze odpowiadają pełnym zdaniem. Nauczyciel poprawia błędy i zachęca słuchaczy do samodzielnego budowania zdań w języku angielskim. Efekty widoczne są już po kilku lekcjach: słuchacze samodzielnie próbują konstruować zdania w obcym języku. Każda lekcja składa się z dwóch zasadniczych elementów: powtórki materiału wprowadzonego na lekcji poprzedniej oraz nowego materiału. Umożliwia to skuteczne zapamiętanie poznanych struktur językowych.

Zajęcia prowadzone są w języku angielskim. Na lekcjach ćwiczy się głównie mówienie, na które poświęcone jest około 80 procent czasu. Kolejną istotną cechą metody jest klarownie wytłumaczona gramatyka na prostych przykładach. W razie potrzeby lektor może używać języka polskiego do wytłumaczenia trudniejszych struktur gramatycznych. Lekcje uzupełniane są przez ćwiczenia gramatyczne, podczas których utrwala się poznany materiał leksykalny i gramatyczny.


Sieć szkół Speak Your Mind na świecie:


Poziomy nauczania:

Czego się uczysz? I jak się uczysz?

Speak Your Mind bazuje na 3 prostych zasadach:

  1. Jeśli chcesz nauczyć się mówić w języku obcym musisz ćwiczyć.
  2. Najlepszy sposób aby naprawdę nauczyć się słownictwa i gramatyki jest regularne ich używanie.
  3. Uczysz się czegoś lepiej kiedy sprawia Ci to przyjemność i widzisz swój postęp.


Praktyka (ćwiczenie)

"Znam to, ale nie potrafię tego użyć" - być może jesteś jednym z wielu, którzy uczyli się angielskiego w szkole i mówią dokładnie to samo. Ze Speak Your Mind uczysz się używać słownictwa i gramatyki w żywej rozmowie na odpowiednim dla Ciebie poziomie.


Struktura (układ)

Program Speak Your Mind wybiera i organizuje słownictwo i gramatykę aby dać pewność, że uczysz się właściwych rzeczy we właściwym czasie. Ten sposób jest łatwy do nauczenia i do robienia postępów w naturalny sposób. Na początku nauki uczysz się mówić proste rzeczy za pomocą prostych słów i konstrukcji. Wraz z postępem wzbogacasz język, którego potrzebujesz w celu wyrażania coraz trudniejszych myśli (koncepcji) w szerszym zakresie sytuacyjnym.


Bogactwo angielskiego na zajęciach

Z metodą Speak Your Mind lekcje nie są ograniczone do jednego tematu. Możesz nie mieć wielu możliwości aby ćwiczyć swój angielski poza szkołą, dlatego lekcje są tak zaprojektowane abyś używał jak najwięcej języka angielskiego w klasie. Lekcje są wypełnione angielskim - zapewniają one możliwości dostarczania setek różnych słów i struktur gramatycznych kiedy rozmawiasz na tematy takie jak życie codzienne, podróże, plany na przyszłość, praca, zainteresowania.


Krok 1 - Słuchaj i mów

Najważniejszą częścią lekcji jest dialog pomiędzy lektorem a uczniami. Jest to dialog typu "pytanie i odpowiedź." Lektor wprowadza nowe słownictwo i konstrukcje w prostym angielskim i podaje przykłady. Następnie zadaje serię pytań, które dają Ci szansę na użycie nowych słów w odpowiedziach. Ponieważ zazwyczaj słuchasz i mówisz o wiele więcej niż czytajsz i piszesz, ważne jest aby nauczyć się jak słowa "brzmią" zanim nauczysz się jak one "wyglądają". Dlatego wprowadzenie nowych słów jest ustne. Uczenie się nowego słownictwa w dialogach oznacza, że uczysz się właściwej wymowy i ona pomaga Ci rozwijać Twoją pewność w używaniu angielskiego w prawdziwych sytuacjach poza klasą. Nic czego uczysz się po raz pierwszy nie jest proste. Lektor nie spodziewa się po Tobie, że będziesz używał słownictwa i gramatyki od razu. Dlatego kiedy rzeczy są dla Ciebie nowe lektor jest zawsze gotowy do pomocy i pokierowania Tobą kiedy jest to konieczne.


Krok 2 - Powtarzaj i ucz się

Uczenie się czegoś dzisiaj nie znaczy, że bedziesz umiał to jutro lub za miesiąc. Ze Speak Your Mind zaczynasz używać nowych słów na każdej lekcji, ale tak naprawdę uczysz się ich słysząc je i używając ich stale w różnych kontekstach zajęć. Słowa i konstrukcje, które wydają się być trudne po raz pierwszy są mniej trudne po raz drugi, łatwiejsze po raz trzeci i tak aż staną się częścią jezyka angielskiego, który naprawdę dobrze znasz.


Krok 3 - Czytaj i pisz

Słuchanie, mówienie, czytanie, pisanie - to naturalny porządek w uczeniu się języka obcego. Aby uzupełnić ten proces lekcje zawierają ćwiczenia w czytaniu i pisaniu, gdzie uczniowie używają słownictwa i gramatyki, które właśnie wykorzystali w dialogu. Ćwiczenia w czytaniu i pisaniu zajmują niewielką część lekcji zazwyczaj od 5 do 10 minut. Na bardziej zaawansowanych poziomach zajmują więcej czasu. Gramatyka jest zazwyczaj taka sama zarówno w mówieniu jak i pisaniu. Jeżeli wiesz jak coś powiedzieć, wiesz jak to napisać w krótkim e-mailu lub liście. Bardzo często sposób w jaki piszemy słowa nie jest łatwy i nie bedzie łatwieszy kiedy nie bedziesz ćwiczyć. Bądź pewny, że na początku bedziesz robić błędy w pisowni i jedyny sposób doskonalenia to sprawdzanie pisowni, poprawianie błędów i próbowanie na nowo - to jedyna część kursu jaką musisz wykonywać samodzielnie.


Rodzaje kursów Speak Your Mind:

Zobacz lekcję pokazową z metodą Speak Your Mind w polskiej wersji językowej.


Ilość słów poznawanych w metodzie Speak Your Mind oraz ilość czasu jaki poświęcasz na danym poziomie:


Poziom początkujący i elementarny

Units 1,2 (+2CD)

Speak Your Mind jest doskonałym kursem dla początkujących i dla tych, którzy uczyli się trochę angielskiego, ale nie umieją mówić. Przywykasz do słuchania i mówienia już od pierwszej lekcji, a robisz postępy i rozwijasz się z lekcji na lekcję dzięki przejrzystej strukturze programu. Unit 1,2 prowadzi ucznia do poziomu A1 z aktywnym zasobem słownictwa około 800 słów.

book-1-2-1book-1-2-2book-1-2-3book-1-2-4book-1-2-5book-1-2-6

Units 3,4 (+2CD)

Kurs doprowadza Cię do poziomu A2 ze znajomością około 1400 słów najbardziej powszechnych w codziennym życiu jak również uczy podstaw gramatyki. Na tym poziomie radzisz sobie z większością typowych sytuacji w sklepie, hotelu, restauracji itd. Potrafisz prowadzić prostą rozmowę towarzyską i radzisz sobie z prostymi zadaniami w pracy.

book-3-4-1book-3-4-2book-3-4-3book-3-4-4book-3-4-5


Poziom średnio-zaawansowany niższy

Units 5,6 (+2CD)

book-5-6-0book-5-6-1book-5-6-2book-5-6-3book-5-6-4book-5-6-5

Units 7,8 (+2CD)

Znając w sumie około 2850 słów i całą niezbędną gramatykę kończysz Unit 8 osiągając ważny etap swojej nauki. Potrafisz swobodnie porozumiewać się po angielsku i masz solidne podstawy do nauki specjalistycznego języka.

book-7-8-1book-7-8-2book-7-8-3book-7-8-4book-7-8-5book-7-8-6


Poziom średnio-zaawansowany i zaawansowany

Units 9,10 (+2CD)

book-9-10-1book-9-10-2book-9-10-3book-9-10-4book-9-10-5book-9-10-6

Units 11,12 (+2CD)

Posiadasz bazę 4200 słów. Kończąc Unit 12 osiągasz poziom FCE. Potrafisz posługiwać się językiem angielskim w szerszym zakresie społecznym i kontekstach zawodowych lub przygotowujesz się do egzaminu FCE.

book-11-12-1book-11-12-2book-11-12-3book-11-12-4book-11-12-5book-11-12-6

Units 13,14 (+2CD)

Kurs na tym poziomie rozwija słownictwo wzdłuż równoległych linii. Oficjalny język biznesu, dyskusji, obrad oraz nauki. Język codzienny bogaty w wyrażenia idiomatyczne i zwroty. Jest to alternatywa dla tych, którzy nie chcą przystępować do egzaminu CAE a potrzebują dalej rozwijać swoją komunikację.

book-13-14-1book-13-14-2book-13-14-3book-13-14-4book-13-14-5book-13-14-6


ADVANCED

Units 15,16,17 (Plus 5)

Poziom zaawansowany rozwija słownictwo na poziomie C1 oraz C2. Po zakończeniu operujesz bazą 6200 słów.

speakyourmind51speakyourmind52speakyourmind53speakyourmind54speakyourmind55speakyourmind56


Metoda Tradycyjna

Metoda komunikatywna, która opiera się na poznawaniu struktur językowych poprzez czytanie tekstów, omawianie ich, a następnie rozwiązywanie zadań. Wszystko to odbywa się pod czujnym okiem wykwalifikowanych metodyków i nauczycieli z wieloletnim stażem.

Celem kursu jest szybka poprawa umiejętności posługiwania się językiem obcym w codziennych sytuacjach. Nasi lektorzy pomogą Ci również w gramatyce, rozumieniu ze słuchu i pisaniu, a Twój język wzbogaci się o nowe słówka i zwroty.

Dzięki metodzie przygotujesz się do egzaminów nowej matury oraz gimnazjalnych, a dzięki pracy z nowoczesnymi podręcznikami nauka będzie łatwa i przyjemna.

Metoda tradycyjna dotyczy zawsze przygotowania do egzaminów Cambridge, a w szczególności FCE, CAE.


Oferta:

- Speak Your Mind

- Taking Kids

- Przygotowanie do egzaminów Cambridge IELTS

  • KET
  • PET
  • FCE
  • CAE

- Metoda tradycyjna

- Matura

- Egzamin gimnazjalny

 

You are here: Start Języki obce i metody Angielski Angielski dla dorosłych
insta
zamknij
bezpłatna lekcja z Nativ Speakerem bezpłatny test kontakt
Jeżeli uczyła/e/ś się języka rozwiąż nasz bezpłatny test on-line.
Rozwiąż test
Jeżeli jesteś osobą, która nie uczyła się jeszcze żadnego języka zapisz się na kurs od podstaw.
Zapisz się
New English School
ul. Dąbrowskiego 14
35-036 Rzeszów

17 852 72 63
608 030 060

rzeszow@newenglish.pl

Biuro Szkoły czynne:
Poniedziałek – piątek: 8:00 – 21:00
Sobota: 8:00 – 15:00