Unia Europejska European Union

Adres:

35-021 Rzeszów

ul. Wincentego Pola 18

Kontakt:

17 852 72 63  

608 030 060

Otwarte:

Biuro szkoły: 09.00 - 17.00

Zajęcia: 08.00 - 21.00

Znajdź nas:

New English School - Szkoła Języków Obcych Rzeszów Znak jakości - quality Alliance
course1

Angielski

Metoda Komunikatywna jest metodą bezpośrednią polegająca na ustnym ćwiczeniu wprowadzanego słownictwa i gramatyki w postaci pytań i odpowiedzi.

Metoda ta jest starannie opracowanym programem nauczania na wszystkich  sześciu poziomach zaawansowania ,dla tych którzy chcą doskonalić swój język angielski do celów osobistych jak i zawodowych. Specjalnie opracowany program pozwala nam na rozpoczęcie nauki od poziomu startowego doprowadzając nas do najwyższego poziomu znajomości języka angielskiego.

Poziom biegłości językowej czyli stopień znajomości języka obcego przyjęła Rada Europy wprowadzając sześć poziomów zaawansowania: A1- początkujący, A2- niższy średnio-zaawansowany, B1- średnio-zaawansowany, B2- wyższy średnio-zaawansowany C1 – zaawansowany oraz C2 – profesjonalny.

 CEFR 1

 

Metoda komunikatywna czyli szybka nauka mówienia uczy mówić w języku angielskim płynnie, bez tłumaczenia z języka ojczystego. Wybierając ją uczymy się  rozwijać nasze myśli w języku angielskim i automatycznie odpowiadamy tak jak robimy to w rodzimym języku.

Nauka języka angielskiego Metodą Komunikatywną jest trzykrotnie krótsza niż tradycyjnymi metodami, które dominują w publicznym systemie oświaty. W przeciwieństwie do metody tradycyjnej, Metoda Komunikatywna nie wymaga czasochłonnej pracy w domu z podręcznikiem, jednak należy dbać o to aby nie opuszczać zajęć ponieważ specjalnie opracowany program to ciąg lekcji, w których poprzednio poznane zagadnienia będą pojawiać się wybiórczo w kolejnych jego częściach. Dzięki systemowi powtórek słuchacze doskonale znają cały przerobiony materiał. Dlatego należy pamiętać, aby brać czynny udział w zajęciach, bo raz opuszczone mogą skutkować brakiem znajomości zagadnień leksykalnych, które będą niezbędnę na wyższym poziomie nauki.

Poziomy Rady Europy

Proces nauczania Metodą Komunikatywną odbywa się w małych grupach – maksymalnie do 8 uczestników, gdzie słuchacze przełamują lęk przed mówieniem w języku docelowym dzięki ciągłym rozmowom oraz najważniejszym elementem lekcji – kierowanym dialogiem pomiędzy lektorem, a uczniami. Odpowiadając automatycznie na pytania słuchacze pozbywają się nawyku tłumaczenia w myślach wypowiadanych i słuchanych zdań, dzięki czemu rozmowa staje się naturalną czynnością, a tempo prowadzenia zajęć wymusza aktywność uczestników.

Metoda Komunikatywna została stworzona przez zespół doświadczonych lektorów z kilkuletnim doświadczeniem nauczania niekonwenconalnymi metodami. Jest nowoczesna – zawiera wyłącznie aktualne słownictwo oraz gramatykę dostosowaną do obecnych standardów egzaminacyjnych. Układ zajęć jest przejrzysty - zawiera tematyczny podział każdej lekcji.